Kolorowa drukarka laserowa – co warto o niej wiedzieć?

Do niedawna drukarki laserowe były wykorzystywane głównie w firmach i instytucjach. W dużej mierze wynikało to z ich wysokiej ceny zakupu. Obecnie jednak cena jest na tyle przystępna, że kupują je również użytkownicy prywatni. Najważniejszą zaletą drukarki laserowej jest niski koszt eksploatacji, dlatego tego typu urządzenia są szczególnie polecane w przypadku intensywnego użytkowania. Warto również wspomnieć, że pomimo zaawansowanej funkcjonalności, sprzęt charakteryzuje się kompaktowymi rozmiarami oraz niską wagą.

Podstawowe informacje o drukarce laserowej

W przeciwieństwie do modeli atramentowych, które do pracy potrzebują tuszu, drukarki laserowe – https://www.drtusz.pl/drukarki-laserowe-kolorowe-c-535.html do prawidłowego działania wymagają specjalnego proszku, który jest zamknięty w tonerze. W zależności od modelu drukarki, toner wystarcza na wydruk od kilkuset do nawet kilku tysięcy stron. Wymiana tonera zajmuje kilka chwil i nie wymaga posiadania specjalnych umiejętności. Choć specjalny proszek jest droższy niż tusz, różnica w cenie zostanie szybko zniwelowana w trakcie eksploatacji sprzętu. Wybierając laserową drukarkę atramentową należy zwrócić szczególną uwagę na rozdzielczość. Aby wydruki charakteryzowały się dużą ilością detali i wyrazistością, minimalna szczegółowość powinna wynosić 1200 x 1200 dpi.

Prawidłowa eksploatacja

Decydując się konkretny model drukarki, warto dowiedzieć się więcej na temat obciążenia normatywnego. Tego typu informacje znajdują się w instrukcji obsługi urządzenia. Ten parametr wskazuje ile maksymalnie można wydrukować stron w miesiącu, aby drukarka nie zużywała się nadmiernie. Im wydruków będzie więcej, tym parametr musi być wyższy. Podczas obliczania normatywnego obciążenia należy dodać około 30%, by w razie konieczności móc swobodnie korzystać z drukarki.

Comments are closed.