Czy laserowa drukarka przyda się w domu?

Drukarka jest jednym z tych urządzeń, które z całą pewnością warto mieć w domu. Dzięki niej przede wszystkim dzieci będą mogły wydrukować sobie przydatne do szkoły materiały, a i również osoby dorosłe pewne dokumenty urzędowe czy też zawodowe będą mogły przy pomocy takiego urządzenia wydrukować. Warto się tylko zastanowić, czy warto inwestować w drukarkę laserową. Czym się ona charakteryzuje?

Czym są drukarki laserowe?

Jeśli chce się zrozumieć to, czy drukarka laserowa (tutaj szczegóły) to dobry wybór do domu, przede wszystkim trzeba zdać sobie sprawę z tego, czym ona tak właściwie jest. Czym się więc takie urządzenie cechuje?
Nazwa laserowa może być nieco myląca, ponieważ taki model drukarki nie wykorzystuje promienia lasera do wykonywania na kartce wydruku na zasadzie grawerowania. Laser jest używany jedynie do podgrzania tonera, który nanoszony jest na papier. Czym się takie rozwiązanie cechuje?

Zalety i wady laserowej drukarki

Zdecydowanie najważniejszą zaletą, którą cechuje się laserowa drukarka, jest to, że jest ona naprawdę bardzo szybka. Laser sprawia, że czas wydrukowania jednej strony jest o wiele krótszy niż w przypadku modelu atramentowego. Kolejną bardzo dużą zaletą jest to, że takie drukarki są bardzo oszczędne, jeśli chodzi o zużywany toner. Każdy użytkownik drukarki atramentowej doskonale wie, jak szybko kończy się w nich tusz. Jeśli kupi się model laserowy do domu, toner może służyć przez naprawdę wiele miesięcy.
Jak natomiast wyglądają wady takiego urządzenia? Przede wszystkim trzeba tu zwrócić uwagę na to, że jest ono naprawdę bardzo drogie. Koszt zakupu takiego sprzętu może wynieść nawet około tysiąca złotych.

drukarki laserowe


Co więcej, kolejnym minusem jest koszt tonera. Co prawda wymienia się go dość rzadko, lecz mimo wszystko jego kupienie nie jest tanie. Toner bez trudu kosztować może nawet kilkaset złotych.

Comments are closed.