Canon pixma ts5150 tusz zamiennik czy oryginał?

Jednym z największych problemów, z którym zmagać się muszą na co dzień użytkownicy drukarki takiej jak Canon pixma ts5150, jest kwestia kupowania do niej tuszów. Jak bowiem wiadomo, bez nich taka drukarka jest właściwie bezużyteczna. Największym problemem jest wybór pomiędzy modelami oryginalnymi i zamiennikami. Które rozwiązanie będzie lepszym wyborem?

Canon pixma ts5150 tusze oryginalne

Oryginalny tusz do drukarki Canon pixma ts5150 https://www.doktortusz.pl/canon-pixma-ts5150,k10522066002 to produkt certyfikowany przez producenta tego urządzenia, który wykonywany jest zgodnie z jego zaleceniami. Dzięki temu cechuje się on najwyższą jakością, a także idealną kompatybilnością z samym urządzeniem.

Co to jednak oznacza dla użytkownika?

Przede wszystkim wiedzieć trzeba to, że oryginalne tusze cechują się najwyższą możliwą jakością, co przekłada się m.in. na wydajność. Taki tusz umożliwia wydrukowanie o wiele większej liczby stron niż zamiennik. Co więcej, jest to rozwiązanie znacznie bezpieczniejsze dla drukarki. Nie ma tu ryzyka, że się ją uszkodzi czy też, że zabrudzi się jej wnętrze, a w efekcie tego drukowane strony będą posiadały rozmazany tusz.

Rzecz jasna wadą takiego rozwiązania jest to, że jest o tusz o wiele droższy niż zamiennik. W skrajnych przypadkach jego cena może dorównywać nawet cenie całego urządzenia.

Canon pixma ts5150 tusz zamiennik – charakterystyka

Bardzo wysoka cena oryginalnych tuszy powoduje, że coraz więcej osób kieruje swoją uwagę na zamienniki. Te bez wątpienia są o wiele atrakcyjniejsze cenowo, ponieważ zdarzają się oferty, gdy taki model może kupić nawet za 30 złotych. Jest to więc cena nieporównywalnie lepsza, ponieważ modele oryginalne mogą kosztować nawet około 150 złotych.

Jakie są natomiast minusy korzystania z takiego tuszu? Przede wszystkim jest on mniej wydajny, więc wydrukuje mniejszą ilość stron. Po drugie, jest on znacznie mniej stabilny, czyli jego obudowa może przepuszczać tusz, brudząc wnętrze drukarki, co doprowadzi do zabrudzenia drukowanych stron, a nawet uszkodzenia urządzenia. Z tego też powodu mimo wszystko wiele osób decyduje się na droższe rozwiązanie.

Comments are closed.