Urządzenie wielofunkcyjne HP DeskJet 2710. Czy tusze do niego można samodzielnie napełniać?

Urządzenie wielofunkcyjne HP DeskJet 2710 jest bez wątpienia jednym z tańszych w swojej kategorii. Zakup drukarki HP DeskJet 2710 nie wiąże się wydatkiem większym niż trzysta złotych. Tak jak w przypadku każdej drukarki i urządzenie wielofunkcyjne HP DeskJet 2710 będzie drukować, jeśli będą w nim tusze. Pojemniki z tuszem do tego urządzenia nie kosztują bardzo mało. Ich cena w znaczący sposób wpływa na koszt eksploatacji urządzenia. Co zrobić by drukarka HP DeskJet 2710 była tańsza w eksploatacji?

Tusze oryginalne lub zamienniki

Drukarka HP DeskJet 2710 tak samo dobrze współpracuje z tuszami oryginalnymi, wytwarzanymi przez firmę HP jak i z zamiennikami. Te drugie są oczywiście tańsze, ich użytkowanie wpłynie więc na to, że urządzenie HP DeskJet 2710 będzie tańsze w eksploatacji. Oczywiście powinny to być zamienniki lepszej jakości, idealnie jeśli są to tak zwane zamienniki XL.

W tych pojemnikach jest o wiele więcej tuszu, więc wystarczają na wydrukowanie większej ilości stron. Zamienniki tuszy w znaczący sposób obniżą koszt eksploatacji urządzenia. Warto jednak wiedzieć, że urządzenie HP DeskJet 2710 może być bardzo tanie w eksploatacji, gdy wybierzemy inne rozwiązanie, a mianowicie samodzielne napełnianie tuszy.

Jak napełnić tusze do tego urządzenia?

Napełnianie tuszy jest banalnie łatwe. Trzeba oczywiście kupić tusz w buteleczkach, rzecz jasna każdej potrzebnej barwy, a także strzykawki i igły. Pod naklejką, która znajduje się na pojemniku na tusz, są otwory, w środku zaś gąbka, która wchłania tusz. Do każdego otworu trzeba po prostu wstrzyknąć kilka mililitrów tuszu. Który kolor tuszu wstrzykuje się do którego otworu? Łatwo to stwierdzić. Wystarczy spojrzeć na kolor gąbki.

Zabarwia się ona bowiem na kolor tuszu, który wcześniej był tam wstrzyknięty. Tusz należy wstrzykiwać bardzo powoli, by rozszedł się po całej gębce. Po wstrzyknięciu tuszu, naklejkę należy nakleić ponownie, by do wnętrza pojemnika nie dostawało się powietrze, może to bowiem spowodować zasychanie tuszu i problemy z drukowaniem.

Urządzenie wielofunkcyjne HP deskjet 2710 dostępne na stronie DrTusz.pl.

Comments are closed.