Tusze HP 302

W zależności od modelu drukarki wymagane są dwa lub cztery pojemniki z tuszem, które umożliwiają zarówno monochromatyczny, jak i kolorowy wydruk. Co najważniejsze, instalacja kartridży jest bardzo prosta, dlatego poradzą sobie z nią nawet początkujący użytkownicy. Tusze HP 302 (www.drtusz.pl/tusze-hp-302-c-50200006904.html) są przeznaczone nie tylko do drukarek, ale również do uniwersalnych urządzeń wielofunkcyjnych, wyróżniających się kompaktowymi rozmiarami oraz wszechstronnym użytkowaniem.

Podstawowe informacje o HP 302

W przypadku oryginalnych pojemników z atramentem o standardowej wielkości, wynosi ona odpowiednio 3 i 8 ml dla wersji standardowej i XL. W zależności od jakości wydruku oraz stopnia pokrycia strony, użytkownik może wydrukować do 190 arkuszy w formacie A4 przy mniejszej pojemności oraz do 480 gdy korzysta z powiększonego kartridża. Natomiast w przypadku kolorowego atramentu, pojemność kształtuje się na poziomie 3 i 6 ml, umożliwiając wydrukowanie do 165 i do 330 stron. Chcąc obniżyć koszty eksploatacji urządzenia warto zastanowić się nad zakupem wysokiej jakości zamienników, które gwarantują nie tylko szczegółowe i wyraziste wydruki, ale również bardziej atrakcyjną cenę, która jest szczególnie istotna w przypadku częstego korzystania z drukarki.

Prawidłowa eksploatacja

Chcąc uniknąć potencjalnych problemów zarówno z drukarką, jak i urządzeniem wielofunkcyjnym, należy unikać długich przestojów w pracy urządzenia. Warto przynajmniej raz w tygodniu wydrukować jedną stronę tekstu oraz niewielki kolorowy obrazek, dzięki czemu ryzyko zaschnięcia tuszu zostanie wyeliminowane do minimum. W instrukcji obsługi każdego urządzenie jest wyszczególniony parametr określany jako obciążenie normatywne, który mówi o tym ile maksymalnie wydruków można wykonać w miesiącu, aby nadmiernie nie obciążać drukarki. By sprzęt był sprawny przez długi czas, nie należy przekraczać tej wartości.

Comments are closed.