Urządzenie wielofunkcyjne HP DeskJet F2420

Urządzenia wykorzystujące do druku atrament cieszą się niesłabnącą popularnością pomimo błyskawicznego rozwój nowoczesnych drukarek laserowych. Szczególnie budżetowe modele są chętnie kupowane przez użytkowników domowych, którzy nie potrzebują wydajnego sprzętu. Urządzenia all-in-one łączą w sobie najważniejsze funkcje kopiarki, drukarki oraz skanera, dlatego wyróżnia je nie tylko wszechstronne użytkowanie, ale również szeroka funkcjonalność.

Najważniejsze cechy drukarki HP F2420

Wybierając konkretny egzemplarz, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów technicznych, które w bezpośredni sposób wpływają na pracę drukarki. Jednym z nich jest rozdzielczość, która odpowiada m.in. za wyraziste i pełne detali wydruki. Choć ten parametr nie ma znaczenia w przypadku monochromatycznych dokumentów tekstowych, jest szczególnie istotny podczas wydruku kolorowych fotografii, grafik i obrazów. Opisywany model oferuje maksymalną szczegółowość na poziomie 4800 x 1200 dpi, co gwarantuje dobrą jakość, nawet w przypadku skomplikowanych projektów.

  • Kolejną istotną kwestią jest szybkość pracy. Model HP F2420 umożliwia drukowanie do 18 stron na minutę w przypadku wydruków czarno-białych i do 15 stron w przypadku kolorowych.
  • Skaner natomiast oferuje 48-bitową głębię kolorów, która gwarantuje niezwykle naturalne odwzorowanie barw.

Dodatkowe informacje

Niezwykle przydatna funkcja kopiarki umożliwia kserowanie zarówno czarno-białych jak i kolorowych arkuszy. Opisywana drukarka HP F2420 z Dr Tusz łączy się z komputerem za pomocą standardowego kabla USB, gwarantującego stabilny transfer danych. Sprzęt charakteryzuje się niewielkimi rozmiarami i stosunkowo niską wagą, dzięki czemu może bez problemu pracować nawet w bardzo małych pomieszczeniach. Z tego powodu jest chętnie kupowany do małych mieszkań i kawalerek.

Comments are closed.